Центральна районна бібліотека


За спогадами старожилів міста бібліотека вже існувала у 20-х роках. З ініціативи вчителів народної школи в 1899 році була відкрита народна читальня. А в 1905-1906 р.р. в волосному центрі с. Барвінкове Ізюмського повіту організовується народна бібліотека з книжковим фондом 695 книг з них 55 прим. були одержані на гроші виручені від любительських вистав. В 1907 р. бібліотека нараховувала 200 читачів.
В 20-х роках вже існувала, хоч в примітивному вигляді – стара хата куди зносились прочитані книги.

/Files/images/sdfg.jpgЧитач б-ки 20-х р. Пономаренко Тетяна Аврамівна.У 1932 р. була відкрита б-ка, яка знаходилась у приміщенні волосного будинку, який знаходився на території сучасного парку проти сучасного історико-краєзнавчого музею. Книги розміщені були в 3-х кімнатах.

Першим бібліотекарем була Соколовська-Д’яченко Тетяна Миколаївна, яка працювала по жовтень 1941 рік. Їй посвідчення видане народним комісаріатом освіти про закінчення 2-х місячних бібліотечних курсів в м. Харкові 29/УШ-1947р. Після закінчення війни в 1943р., вона знову працювала в б-ці. В 1947р. нагороджена медалью «За доблесный труд в Великой Отечественной войне (1941-1945г.г.)». Про це розповів нам Д’яченко Іван Сергійович – колишній директор Історико-краєзнавчого музею.

В 1943р. в жовтні м-ці бібліотеку почали відбудовувати. А із січня 1944р. бібліотека відкрила свої двері для широкого кола читачів. Завідуючою б-ки була призначена Кириченко Поліна Степанівна.

До 30 червня 1953р. Барвінківська районна б-ка знаходилась в веденні Барвінківського відділа культурно-освітньої роботи. З 1 липня 1953р. в зв’язку з ліквідацією Барвінківської ради депутатів працюючих.

З 1949р. по 23 травня 1955р. завідуючою бібліотекою була Поваляева Марія Олександрівна. Березень 1957р. в центральну б-ку прийшла працювати Плис Антоніна Яківна. Людина досить відома у м. Барвінковому.

В 1963р. в б-ку прийшла працювати методистом Козачок Олександра Антонінова, її небуденний талант керівника, організатора особливо яскраво проявився на посаді завідуючої районної б-ки (попрацювала вона з 1966 по 1972 р.).

Борейко Віра Микитівна – бібліотекар за фахом і покликанням. Ця скромна жінка пропрацювала 17років з 1972р. по 1989р. директором районної б-ки. Створювався новий напрямок діяльності. 1 квітня 1979р. відбулася централізація бібліотек району. Були організовані відділи: методичний, бібліографічний, читальний зал, юнацький відділ, відділ зберігання єдиного книжкового фонду, відділ комплектування і обробки літератури.

Централізація бібліотечної системи принесла кардинальні зміни в бібліотечне обслуговування, відкрилося багато нових відділів.

На початку квітня 1980 р. прийшла працювати у відділі Криг Валентина Йосипівна.
У 1978 р. Седенко Тамара Павлівна отримала місце зав. читальним залом у Барвінківській районній б-ці де працювала до 1996 р. до виповнення пенсійного віку. Зав . відділом обслуговування була Підгородинська Раіса Олександрівна.

На абонементі обслуговувала читачів бібліотекар Доценко Лідія Миронівна, яка пішла на пенсію в 1979 р. на її місце прийшла випускниця ХКПУ Пономаренко Ганна Прокопівна, пропрацював у відділі обслуговування 5 років перейшла в шкільну бібліотеку. У 1984р. прийняли Бакай Ірину Миколаївну, молоду дівчину, яка заочно закінчила ХКПУ.

З 1979 р. бібліографом працювала Коваль Л.В. випускниця ХКПУ. Потім на її місце пришла Плешкова Г.К. та Астахова О. В умовах об’єднання бібліотек в централізовану систему потрібно було надавати методичну допомогу бібліотекам-філіалам з цією метою в центральній районній б-ці було організовано методичний кабінет. На посаду методиста прийнята була Сопко Ольга Олексіївна, випускниця ХКПУ, заочно закінчила ХДІК.

В 1989 р. в районну б-ку прийшла молодим методистом Буклей Валентина Василівна.
З жовтня місяця 1989 р. по 1998 рік в центральній бібліотеці працювала директором Борщова Віра Сергіївна.

В 1993 р. у зв’язку з реконструкцією б-ки фонд читального залу приєднали до відділу зберігання книжкового фонду. В серпні місяці прийшла в районну бібліотеку працювати Непран Наталія Вікторівна на посаду зав. читальним залом.

В жовтні м-ці 1998 р. директором Центральної районної бібліотеки призначають Романову Лідію Василівну, бібліотекаря за фахом і покликанням.

У 1998 році прийшли працювати молоді дипломовані спеціалісти: Гацуцова Марина Григорівна, Мандрика Тамара Олександрівна, Амеліна Наталія Григорівна і цей молодіжний колектив доповнює Бобух Олена Вікторівна, яка прийшла працювати методистом ЦБС.

Бібліотечна робота спрямована на формування інформаційного ресурсу, що використовуватиметься у суспільстві для здатності до самоосвіти особи, її творчої індивідуальності, забезпечення рівного доступу до інформації, впровадження інформаційних технологій , надання доступу через Інтернет. Найважливіше завдання нашого закладу : «Кожному читачеві - свою книгу, кожній книзі – свого читача».
Основними напрямками діяльності є: формування інтелектуального потенціалу молоді, правова освіта, виховання інформаційної культури, популяризація краєзнавчого матеріалу, удосконалення форм бібліотечної роботи.

Бібліотека оснащена комп’ютерами, сканером, принтером, ксероксом, музичним центром.

У 2011 році бібліотека приймала участь у проекті Бібліомосту «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернет», одержала грант і тепер працює над його виконанням.

Бібліотека активно співпрацює з правоохоронними органами, краєзнавчим музеєм, Районним Будинком культури, відділом у справах сім’ї та спорту, соціальними службами, відділом освіти, загальноосвітніми школами, СПТУ, клубом «Надвечір’я», первинною ветеранською організацією.

Вся робота бібліотеки завжди висвітлюється на сторінках місцевої районної газети «Вісті Барвінківщини».

Проводяться щорічні акції: обслуговування читачів на дому «Книга стукає у двері», новорічна акція для школярів та «Повернемо до бібліотеки «заблукалу» книгу з печаткою бібліотеки».


Наша бібліотека відрізняється тим, що на базі бібліотеки проходять заняття лідерів самоврядування «Рівний рівному», у літній період показуємо лялькові вистави в пришкільних таборах відпочинку.





Кiлькiсть переглядiв: 406

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.