• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Бібліотекарю

Методичні поради

Своїм першочерговим завданням потрібно вважати виховання в учнів любові до книги. Формування читацьких смаків, культури читання. Своєю творчою проблемою ми обрали тему “Активні форми популяризації книги”.
Щоб швидко і єфективно забезпечувати та задовольняти інформаційні потреби, інтереси учнів та педагогів, бібліотека використовує в своїй роботі різноманітні активні форми роботи.
У цьому напрямку проводиться значна робота з вчителями. Бібліотекар знайомить педагогів з новинками літератури з різних тем. Знайомство з літературою відбувається під час відкритих переглядів літератури, Днів нової книги, Днів інформації, книжкових виставок.
Кожну книжкову виставку, бібліотекар намагається творчо оформити, щоб вона не залишалася поза увагою читачів. Корисним доповненням виставок є цікаві запитання, кросворди, вишивки, малюнки, зроблені руками дітей, рекомендаційні списки літератури.
З власного досвіду роботи можу сказати, що краще засвоюється той матеріал, до якого в учнів є інтерес. Тому в своїй роботі намагаємся використовувати нестандартні форми роботи, спрямовані на зацікавлену співпрацю вчителів, бібліотекаря, учнів і батьків. Прикладом цього є літературні ігри, казкові вікторини, літературні брейн-ринги, посиденьки.
Такі заходи сприяють підвищенню інтересів учнів до книги. Як правило, після кожного успішно проведеного бібліотечного уроку, огляду книг у бібліотеці створюється ціла черга учнів за цікавими книгами.
Щоб проведений захід був ефективним, необхідно творчо підходити до його підготовки. У проведенні масових заходів важливо також враховувати вікові особливості дітей, їх інтереси, здібності, які повинні вивчатись бібліотекарем систематично, в ході індивідуального спілкування з дітьми.
Важливо особливу увагу приділяти юним читачам, бо саме в цьому віці формується світогляд дитини, і бібліотека повинна через гарну книгу внести свій внесок у формування дитини.
Кiлькiсть переглядiв: 140

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.